W3.CSS

j.Krzczeń,Rogóźno

województwo:
Lubelskie
powiat:
Łęczyński
gmina:
Ludmin
najbliższa miejscowość:
Rogóźno
współrzędne geograficzne:
51.4070231 22.9294109

rodzaj łowiska:
jezioro
powierzchnia:
ok.175 ha
uciąg - wielkość spławika:
0,3-1 g
Głębokość 13m od brzegu:
W miejscu rozgrywania zawodów znajduje się rów powstały podczas modernizacji jeziora. Głębokość na 11 m wynosi ok 2-2,5 m w
DOJAZD

Jezioro znajduje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jadąc od strony Lublina kierujemy się na Łęczną, gdzie na skrzyżowaniu pod stadionem klubu piłkarskiego Górnik Łęczna skręcamy w lewo i jedziemy w kierunku Ludwina. W Ludwinie na jedynym rondzie jakie znajduje się w tej miejscowości jedziemy prosto w kierunku miejscowości Krzczeń. Jezioro otoczone jest dużą ilością drzew, w pobliżu drogi polnej Krzczeń - Krasne Krzywe kol.
Autem dojeżdżamy wyłącznie do wału otaczającego jezioro, dalej trzeba przemieszczać się pieszo, więc warto zaopatrzyć się w wózki transportowe.
OPIS DNA

Ciemne z niewielką ilością mułu.
OPIS BRZEGU

prosta
Większa część stanowisk jest czystym terenem (bez krzaków), umocnionym płytami betonowymi. Znajdują się jednak i takie stanowiska, których brzeg pozbawiony jest betonowych płyt oraz jest mocno porośnięty roślinnością trawiastą i krzakami.
GATUNKI RYB

gatunki dominujące:
płoć,krąp,leszcz ,ukleja
gatunki towarzyszące:
karaś,jaź,okoń
gatunki rzadkie:
wzdręga
TECHNIKI STOSOWANE NA TYM ŁOWISKU

Jezioro Krzczeń jest to woda technicznie łatwa, świadczą o tym między innymi wysokie wyniki wagowe uzyskiwane na zawodach oraz duża ilość imprez wędkarskich organizowanych dla młodzieży, która znajduje w tym jeziorze znakomite miejsce do podnoszenia swoich umiejętności. Wybór techniki łowienia zależy od warunków panujących danego dnia nad wodą. Gdy jest bezwietrznie lub delikatna fala bezkonkurencyjny jest bat o długości 4-5 m., który pozwala na szybkie i skuteczne łowienie. Drobne ryby bardzo łatwo wówczas ściągnąć blisko brzegu, trudniej jednak nam będzie w tym wypadku o bonusy w postaci leszcza. Druga metodą, która też cieszy się ogromnym uznaniem jest tyczka. W tym przypadku podobnie jak i przy bacie, głównie będziemy łowić drobne płotki i krąpie ale za to będziemy mieli większe szanse na złowienie leszcza, który na tym jeziorze jest wyjątkowo waleczny. Podstawą zbudowania dobrego wyniku jest standardowo gruntowanie. Jak już wcześniej zostało wspomniane w miejscu rozgrywania zawodów znajduje się podwodny rów dlatego sukcesem będzie znalezienie jego środka i dokładnie w jego miejscu położenie zanęty. Metoda odległościowa na tym łowisku nie znalazła jak dotąd zastosowania.
ZESTAWY

Zestawy, używane na tym łowisku przez różnych wędkarzy.
GALERIA

Zdjęcia zrobione na tym łowisku.


WWW.LESZCZ.PL - wędkarstwo spławikowe i gruntowe



pokaż wszystkie zdjęcia >>>