Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(): Failed opening 'head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /relacja.php on line 56

ZDJĘCIA:

2009-03-08, Poznań




Budowanie zestawu - podstawy
Budowanie zestawu - podstawy
2009-03-08, Poznań                     


Zestaw z powodzeniem można zrobić "na kolanie", na szybko, nad wodą; jednak jeżeli poważnie myślimy o wedkarstwie zawodniczym i zrobieniu kilkudziesięciu zestawów, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i zrobić to bardzo precyzyjnie.



1. Żyłka główna powinna być grubsza od przyponu, gdyż w razie zaczepienia o dno, zrywa się przypon, a nie cały zestaw.

2.Zestawy rzeczne i do odległościówki powinny mieć założone krętliki na łączeniu żyłka główna przypon. Dzięki krętlikowi przypon nie będzie się skręcał w tzw. "warkocz"

3.Śruciny powinny być założone centrycznie na żyłce, gdyż każde "wychylenie" śruciny zmienia pracę zestawu i jest powodem plątania się.

4.Skupione śruciny nie powinny się dotykać, lecz winna je dzielić minimalna przestrzeń. Kiedy sruciny się dotykają, ołów przyjmuje kształt "banana" co destabilizuje i często plącze zestaw.

5.Oliwka na zestawie nie powinna być zablokowana. może to spowodować stratę ryby.


6.Przy zestawach rzecznych warto umieścić gumowy stoper pomiędzy oliwką, a śruciną, która ją blokuje. To uchroni śrucinę przed zniszczeniem.

7.Metalowe części spławika (kil, górny drut przy dyskach) nie mogą wystawać za koszulki mocujace żyłkę, w przeciwnym razie mogą się plątać.

8.Wyważając zestaw w domu pamiętaj, że woda z kranu może mieć inną gęstość niż woda w łowisku i spławik może być niedoważony, lub przeciążony. Dlatego zawsze zabieraj na ryby smar do antenek oraz małe śruciny.

9.Mocuj spławik na żyłce za poomocą 3 koszulek silikonowych.






Uczestnicy: