Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(): Failed opening 'head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /relacja.php on line 56

ZDJĘCIA:

2009-02-09, Poznań




Dni Tyczki 2009 w sklepie Leszcz
Dni Tyczki 2009 w sklepie Leszcz
2009-02-09, Poznań                     

dodano: 2009.02.09
autor: T.Horemski
zdjęcia:A.Kubiak
Dni tyczki 2009
foto-dni tyczki
Tegoroczna impreza "Dni tyczki" to już druga z kolei edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród wędkarzy wydarzenia. Dokładamy wszelkich starań, aby ekspozycja tyczek była jak największa. W tym roku udało się nam zgromadzić 49 wędek oraz 15 koszy najpopularniejszych w naszym kraju. Choć pierwotne plany imprezy plenerowej nie powiodły się z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i trzeba się było schować pod dachem, to ilość wystawionych tyczek zrekompensowała tłok i kolejkę do jedynego "tronu", z którego można było pomachać wędką.

A było czym...
Niecodziennie można wziąć do ręki wędkę za ponad 10000zł, a właśnie kilka takich wędek można było potrzymać podczas Dni tyczki w Leszczu.

W nowej części sklepu wybudowaliśmy "tyczkową aleję": po obu jej stronach znajdowały się rozłożone wędki: jedna nad drugą. Dokładnie można było sprawdzić długość wędki, a różnice w długości poszczególnych wędek były widoczne jak na dłoni. Porównać można było średnicę wylotową szczytówek oraz ugięcie wędki. Dodatkowo pokaz obsługiwało kilku doświadczonych wędkarzy z klubu www.leszcz.pl oraz przedstawiciele firm wędkarskich.

Na pokazie można było zobaczyć najpopularniejsze w naszym kraju firmy. Najważniejszą zaletą "Dni tyczki" jest możliwość porównania wędek różnych firm w jednym miejscu, co daje możliwość realnej oceny rzeczywistego stanu rzeczy, parametrów i właściwości tyczek, o których na co dzień można jedynie poczytać na stronach internetowych, lub w katalogach.

Duże grono zainteresowanych skorzystało z tej sposobności, dokładnie oglądając różne wędki. Osobiście sam również skorzystałem z tej możliwości i dokładnie, w spokoju zapoznałem się z ofertą kilku firm i choć wielu spodziewało by się w tym miejscu podania przeze mnie najlepszych wędek, bądź moich typów, to moje odczucie jest nieco inne:
Modele wędek różnych firm w poszczególnych klasach cenowych są bardzo podobne jeśli chodzi o parametry (długość, sztywność, waga), więc kwestia wyboru wędki to elementy jej wykończenia, upodobania do danej firmy, a przede wszystkim warunki serwisowe oraz podejście danej firmy do klienta.





Moje techniczne wykształcenie sprawia, że nie cierpię określania rzeczy na podstawie odczuć i opisów znawców tematu, a przemawiają do mnie liczby i pomiary. Właśnie z tego powodu postanowiłem przygotować obszerną tabelę zawierającą parametry wędek mierzonych przez nas, na żywo za pomocą miary, suwmiarki i poziomicy. W żaden sposób nie sugerowaliśmy się danymi katalogowymi, czy opisami firm sprzedających wędki.

Chociaż staraliśmy się wykonać pomiary jak najdokładniej, to zastrzegamy sobie możliwość błędów, które mogły się przez przypadek pojawić.

Oczywiście nie sposób oddać zachowania wędki podczas zacięcia, co również jest ważnym elementem oceny wędki.

Wytrzymałość wędki, kolejna istotna cecha, którą można sprawdzić jedynie podczas crash testów, jednak nawet nie próbowaliśmy pytać przedstawicieli poszczególnych firm o wykonanie takowych.

Wędki mierzone były bez krótkich dopalaczy.

Metoda mierzenia odchylenia wędki:
-wędka oparta na dwóch podporach, jedna na końcu wędki, druga oddalona o 4m od pierwszej.
-odchylenie mierzone na odległości 12,4m od pierwsze podpórki

W miarę możliwości będziemy starać się uzupełniać poniższą tabelę.

Zaproszeni Goście: Ernest
Marek
Arek
Artur


Obsługa imprezy:
Zbyszek
Karol
Marcin
Dawid
Andrzej





Uczestnicy: