www.CRALUSSO.pl logo
Sprzedaż Kontakt Oferta Katalog pdf O nas

CRALUSSO Sandra
cra-1034


OPIS PRODUKTU

Spławik o typowo kanałowym kształcie. Idealny do delikatnego i precyzyjnego łowienia tyczką. Metalowy kil i plastikowa antenka oraz korpus z balsy.


Gramatura:
0,25-0,5-0,75-1-1,25-1,5-1,75-2g

Sandra
W SKLEPIE


Przykładowy zestaw


Zestaw do bardzo delikatnego łowienia trudnych ryb. Dzięki delikatnym śrucinom i małemu haczykowi uzyskujemy bardzo naturalną prezentację przynęty.

Zestaw gruntujemy w ten sposób, że haczyk znajduje się na styku z dnem, lub 2-3cm ponad nim.
Sandra - szczegółowy opis


Sandra to jeden z najdelikatniejszych spławików z rodziny Cralusso.Zrobiony z balsy, z metalowym kilem i węglową antenką jest doskonałym wyborem do zestawów na tyczkę.Spławik mocujemy na żyłce zestawu za pomocą metalowego oczka w korpusieoraz trzech kawałków koszulek silikonowych zakładanych na metalowym kilu spławika.Spławik ten można użyć zarówno do łowienia leszczy, jak również płoci, czy krąpia, choć zdecydowanie inaczej wyglądać będą zestawy na te ryby.Poniżej znajdują się opisy konstrukcji oraz ustawienia zestawów na trzy gatunki ryb karpiowatych, które najczęściej łowi się w naszych wodach.Korpus spławika Sandra zwęża się ku górze, dzięki czemu doskonale sygnalizuje wystawki - brania charakterystyczne dla leszczy. Zestaw na ten gatunek ryb powinien mieć stosunkowo ciężką śrucinę sygnalizacyjną. Jej podniesienie będzie bardzo dobrze widoczne na spławiku.

Leszcz zazwyczaj pobiera pokarm z dna i lubi przynęty nieruchome, dlatego zestaw na leszcza, przynajmniej w części powinien spoczywać na dnie.

Płoć szukająca pokarmu zachowuje się całkiem inaczej. Często podnosi się nad dno i pobiera pokarm z toni. Wychodząc naprzeciw jej zachowaniu, należy stworzyć zestaw dużo lżejszy, dzięki któremu przynęta powoli opada na dno.

Taką prezentację przynęty zapewnia możliwie najmniejsza śrucina sygnalizacyjna i krótki przypon zrobiony z bardzo cienkiej żyłki.Zestaw na płoć ustawiamy na styku z dnem, lub nawet kilka do kilkunastu centymetrów ponad nim.Zestaw na krąpia wygląda bardzo podobnie do zestawu płociowego, jednak warto położyć część przyponu na dnie. Krąp w większości przypadków żeruje z dna, więc takie ustawienie gruntu doskonale się sprawdza.

Rozpoznanie łowiska w Pudliszkach przed sobotnimi zawodami. 2015-05-28, Pudliszki
Rozpoznanie łowiska w Pudliszkach przed sobotnimi zawodami.
Doskonały 2015-05-03, Bełchatów
Doskonały "Długi Weekend" Ariela na Słoku w Bełchatowie
Zimowe zawody na jeziorze Rogozińskim 2014-12-14, Rogoźno
Zimowe zawody na jeziorze Rogozińskim