W3.CSS

j.Dratów,Lublin

województwo:
Lubelskie
powiat:
Łęczyński
gmina:
Ludmin
najbliższa miejscowość:
Łęczna
współrzędne geograficzne:
51.344982 22.946834

rodzaj łowiska:
jezioro
powierzchnia:
107 ha
uciąg - wielkość spławika:
0,6-1,5 g
Głębokość 13m od brzegu:
2-2,5 m
DOJAZD

Jezioro znajduje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jadąc od strony Lublina kierujemy się na Łęczną, gdzie na skrzyżowaniu pod stadionem klubu piłkarskiego Górnik Łęczna skręcamy w lewo i jedziemy w kierunku Ludwina. W Ludwinie na jedynym rondzie jakie znajduje się w tej miejscowości skręcamy w prawo. Po przejechaniu ok 3 km od ronda po prawej stronie za widocznym wałem znajduje się jezioro.
Autem dojeżdżamy wyłącznie do wału otaczającego jezioro, dalej trzeba przemieszczać się pieszo, więc warto zaopatrzyć się w wózki transportowe. Podczas rozgrywania poważnych zawodów wędkarskich bardzo często organizatorom udaje się otrzymać
OPIS DNA

Ciemne dno ze sporą ilością mułu.
OPIS BRZEGU

prosta
Miejscem rozgrywania zawodów jest wał porośnięty jedynie trawą. Brzeg pochylony jest pod kątem ok 30 stopni do lustra wody. Cała linia brzegowa pokryta jest betonowymi płytami.
GATUNKI RYB

gatunki dominujące:
leszcz,płoć
gatunki towarzyszące:
karaś,okoń,karp
gatunki rzadkie:
lin,sandacz
TECHNIKI STOSOWANE NA TYM ŁOWISKU

Jeszcze kilka lat temu główną zdobyczą na tym akwenie była płoć występująca w ogromnych ilościach. Po przeprowadzonych zarybieniach drapieżnikami głównie sandaczem ilość drobnicy znacznie się zmniejszyła a o wynikach decyduje wyłącznie leszcz. Dratów jest to typowy zbiornik, na którym bez tyczki nic nie zdziałamy. Jest to najskuteczniejsza metoda połowu, która bez wątpienia dominuje podczas zawodów. Jedyną inna opcją jest metoda odległościowa używana podczas bardzo słabego żerowania ryb. Ogromna ilość zawodów rozgrywanych praktycznie co tydzień w sezonie bardzo rozpieściła leszcze, które trzeba łowić bardzo delikatnie z przyponem często mniejszym niż 0,08. Zanęta powinna być ciemna a zarazem ciężka i słabo pracująca. Jezioro jest nie osłonięte żadnym lasem, zatem prawie zawsze występuje duża a nawet bardzo duża fala. Musimy wtedy pamiętać o podwodnych prądach, które bardzo często przesuwają i wymywają zanętę. Ciekawą uwagą jest fakt, że podczas zawodów duże leszcze żerują na obrzeżach od pola nęcenia natomiast małe łowi się w kulach. Łowisko jest z roku na rok coraz trudniejsze a sukces podczas zawodów jest coraz bardziej uzależniony od losowania stanowisk.
WYNIKI ZAWODÓW NA TYM ŁOWISKU

Poniżej lista zawodów, które odbyły się na tym łowisku. Kliknij, aby przejść do wyników.
🐟 2011-07-02, Lublin - Grand Prix Polski
🐟 2011-07-03, Lublin - Grand Prix Polski
ZESTAWY

Zestawy, używane na tym łowisku przez różnych wędkarzy.
GALERIA

Zdjęcia zrobione na tym łowisku.


WWW.LESZCZ.PL - wędkarstwo spławikowe i gruntowe



pokaż wszystkie zdjęcia >>>