W3.CSS

k.Władzimirowski, Konin

województwo:
Wielkopolskie
powiat:
Koniński
gmina:
Kazimierz Biskupi
najbliższa miejscowość:
Włodzimirów
współrzędne geograficzne:
52,281044 18,214493

rodzaj łowiska:
kanał
szerokość:
30m
uciąg - wielkość spławika:
2-10g
Głębokość 13m od brzegu:
3,5m
DOJAZD

Do łowiska dojeżdżamy od strony Konina, z którego kierujemy się na Kazimierz Biskupi. Po przejechaniu przez miejscowość Włodzimirów, za dwoma stawami po prawej stronie, skręcamy w las i jedziemy polną drogą aż do samego łowiska.
Wzdłuż całego łowiska prowadzi droga, jednak podczas zawodów zazwyczaj nie wolno w nią wjeżdżać, dlatego należy zaopatrzyć się w systemy transportowe.
OPIS DNA

Od samego brzegu dno schodzi w dół bardzo ostrą skarpą, aż do 5m od brzegu. Dalej, na środku kanału piaszczyste dno, twarde, bez śladów mułu.
OPIS BRZEGU

lina brzegowa prosta, z kilkoma łukami o dużej średnicy.
Brzeg umocniony faszyną, która kończy się mniej więcej na wysokości lustra wody. Powyżej skarpa, porośnięta roślinnością zielną i krzakami.
GATUNKI RYB

gatunki dominujące:
płoć, okoń
gatunki towarzyszące:
krąp, leszcz, karp, jazgarz, wzdręga
gatunki rzadkie:
ukleja, kiełb, karaś
TECHNIKI STOSOWANE NA TYM ŁOWISKU

Charakterystyczne ukształtowanie dna praktycznie z punktu narzuca rodzaj sprzętu, jaki musimy użyć. W grę nie wchodzi krótki bat, gdyż graniczy z cudem właściwe położenie zanęty na stromej skarpie.
Nie ma tu również zbyt wiele uklei, więc uklejówki również należało by zostawić w domu. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji tyczka. Trzeba nią sięgnąć płaskiego dna, dlatego powinna mieć przynajmniej 9m, choć najczęściej używa się tutaj wędek 11m.

Dobór spławika i obciążenia to kolejne, bardzo ważne elementy na tym kanale. Przy mocniejszych uciągach lepszy jest listek, na małe uciągi bombka, która daje nam większe możliwości, jeśli chodzi o prowadzenie zestawu. Choć najczęstszy połów stanowi na k.Władzimirowskim płoć, którą łowi się na styku dna, to trzeba mieć na uwadze również duże leszcze, które zwłaszcza wiosną trafiają do siatek wędkarzy. Leszcze zdecydowanie wolą nieruchomą przynętę na przegruntowanym zestawie.

Krąpia łowić będziemy podobnie jak płoć. Duża populacja różnych gatunków ryb wymaga dużej ilości zanęty, podanej przede wszystkim na początku. Później donęca się rzadziej w momencie, gdy wyraźnie osłabną brania.

Skład gatunkowy zmienia się w zależności od pory roku. Praktycznie cały czas biorą tutaj płocie, których jest najwięcej. Lato i wiosna to czas krąpia, który daje doskonałe wagi na zawodach. Razem z krąpiami lubi stołować się duży leszcz, który zaczyna brać już w maju i bierze aż do września z apogeum w czerwcu. Należy również wspomnieć o dużej ilości okonia, który dochodzi do całkiem przyzwoitych rozmiarów i dobrze reaguje na zanętę, a w szczególności na jokers. Uklei bardzo mało i nie ma strategicznego znaczenia w połowach.
WYNIKI ZAWODÓW NA TYM ŁOWISKU

Poniżej lista zawodów, które odbyły się na tym łowisku. Kliknij, aby przejść do wyników.
🐟 2007-09-16, Konin - Puchar Wielkopolski
🐟 2008-10-19, Konin - Puchar Wielkopolski
🐟 2009-08-22, Konin - Puchar Wielkopolski
🐟 2009-08-23, Konin - Puchar Wielkopolski
🐟 2010-06-27, Konin - Puchar Wielkopolski
🐟 2011-09-10, Konin - Mistrzostwa Polski Policji
🐟 2011-09-11, Konin - Mistrzostwa Polski Policji
Relacje, artykuły i opisy

Klikając w poniższe linki możesz obejrzeć realcje i artykuły z tego właśnie łowiska


🐟 Puchar Konina 2007
ZESTAWY

Zestawy, używane na tym łowisku przez różnych wędkarzy.
2009-08-22, Konin
rodzaj wędki:
tyczka

zestawem łowił:
Horemski Tomasz

łowił tym zestawem w zawodach z cyklu Puchar Wielkopolski i złowił 5650g, zajmując 2.0 miejsce w sektorze B

GALERIA

Zdjęcia zrobione na tym łowisku.


WWW.LESZCZ.PL - wędkarstwo spławikowe i gruntowe



pokaż wszystkie zdjęcia >>>