www.leszcz.pl - sklep wędkarski.
OFERTA SKLEPU LESZCZ
- OFERTA - AKCESORIA - KRĘTLIKI - Mikroagrafka 5szt

Leszcz
Mikroagrafka 5szt
les-9226205
powiększenie
SPRAWDŹ CENĘ

Bardzo niewielkich rozmiarów łącznik, zrobiony na bazie krętlika. Idealnie nadaje się do łączenia elementów delikatnych zestawów.

Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205


Mikroagrafka 5szt - szczegółowy opis


Mikroagrafka jest bardzo popularnym elementem różnego rodzaju zestawów, których żyłka narażona jest na skręcanie.Zrobiona na bazie krętlika, obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu zapobiega powstawaniu na żyłce charakterystycznych warkoczy.Mikroagrafka umożliwia błyskawiczną wymianę elementu zestawu, który jest do niej przypięty.
Każdy element mocujemy na metalowym haczyku, którym zakończona jest mikroagrafka i zabezpieczamy przed zsunięciem gumową osłoną.Element ten jest tak mały i lekki, że nadaje się do najdelikatniejszych zestawów do tyczki, bolonki, odległościówki, feedera, czyli wszędzie tam, gdzie chcemy szybko odpiąć, czy wymienić część zestawu.Dzięki swojej niewielkiej wadze, układa się w linii z żyłką i nie powoduje splątań, jak ma to miejsce w przypadku ciężkich śrucin.Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest użycie mikroagrafki jako połączenia zestawu z przyponem.Dzięki mikroagrafce ściągniemy w całości przypon szybko i bezstresowo, co na pewno nie uda nam się jeśli użyjemy klasycznego krętlika!.
W przypadku krętlika najczęściej zrywamy przypon, bo nie idzie go ściągnąć, a nawet jeśli uda się nam odplątać i ściągnąć go, to jego oczko jest pogniecione i osłabione.
Jeśli użyjemy mikroagrafki, przypon ściągniemy błyskawicznie i będzie on w dokładnie takim stanie, jak wtedy kiedy go zakładaliśmy.Mikroagrafka jest również często wykorzystywana jako łącznik pomiędzy żyłką główną, a zestawem w bolonce, czy odległościówce. W odległościówce na mikroagrafce możemy powiesić część zestawu z obciążeniem, który często ulega splątaniu. Mając przygotowaną zapasową, taką samą część zestawu, dzięki mikroagrafce możemy błyskawicznie ją wymienić.

Przedstawione powyżej przykłady są zaledwie małą częścią możliwości, jakie daje ten malutki element. Pomysłowość wędkarzy na pewno pokaże wiele innych, sposobów wykorzystania mikroagrafki.Mikroagrafka występuje w 3 rozmiarach: 12-14-16. Ich wielkości przedstawione są na grafice po lewej.
Zobacz ten produkt w sklepieZobacz również:

CRALUSSO Agrafka Fine quick Snap
Agrafka Fine quick Snap
Leszcz Mikroagrafka 10szt
Mikroagrafka 10szt


zdjęcia
tego produktu:
Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205 Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205
Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205 Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205
Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205 Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205
Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205 Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205
Leszcz Mikroagrafka 5szt les-9226205

Leszcz Mikroagrafka 5szt

Filmy YouTube
związane z tym
produktem: