www.leszcz.pl - sklep wędkarski.
OFERTA SKLEPU LESZCZ
- OFERTA - ZANĘTY - ZIEMIE I GLINY - Ziemia torfowa 2kg

www_leszcz_pl
Ziemia torfowa 2kg
L01794
powiększenie
SPRAWDŹ CENĘ

Ziemia torfowa jest najpopularniejszym składnikiem mineralnym nowoczesnych zanęt jeziorowych. Używana sama, lub w połączeniu z różnymi glinami jest idealnym nośnikiem jokersa, czy ochotki, jak również elementem zubożającym zanęty spożywcze.

WWW_LESZCZ_PL Ziemia torfowa 2kg L01794


Ziemia torfowa 2kg - szczegółowy opis


Jedną z najpopularniejszych form wykorzystania ziemi torfowej jest mieszanka z gliną rozpraszającą, która za sprawą swojego wyglądu często nazywana jest "Marmurkiem".Jej kolor po dokładnym wymieszaniu i wrzuceniu do wody doskonale zlewa się z kolorem dna większości piaszczystych jezior, dzięki czemu ryby żerują nad nią bardzo pewnie, nie bojąc się, że zostaną zauważone przez drapieżnika.

Dodatkowo ziemia torfowa znacznie zmniejsza ciężar mieszanki, dzięki czemu nie zapada się zbyt mocno w muł.Samo przygotowanie tej mieszanki jest bardzo proste.
Proporcja to 1:1
ziemi torfowej
oraz
Gliny rozpraszającej.Oba składniki należy dokładnie przetrzeć przez sito (najlepiej 2, lub 3mm), a następnie wymieszać.

po wymieszaniu obu składników warto wszystko ponownie przetrzeć przez sito.Po przetarciu mieszanka powinna wyglądać mniej więcej tak.Tak przygotowana glina doskonale nadaje się do dociążenia i poklejenia jeziorowej zanęty, znacznie przyciemniając jej kolor...

Tutaj widzimy zanętę zmieszaną z gliną w proporcji 1:1Jednak najważniejszym zastosowaniem tej mineralnej mieszanki jest wykorzystanie jej jako nośnik jokersa.Podając jokersa w glinie należy pamiętać, aby go właściwie rozproszyć.

Skupiska jokersa powodują szybkie nasycenie się ryb!Niewielką ilość jokersa (około 100ml) należy podać w 10 kulach naszej mieszanki, aby stworzyć na dnie dywan, w którym ryby mają aktywnie poszukiwać pokarmu.Natomiast kolejne 150-200ml jokersa podajemy bardzo precyzyjnie (najlepiej kubkiem zanętowym) w formie małych kul (5-8 sztuk), z małą ilością gliny z ziemią (kule wielkości mandarynki).

Jest to mieszanka w szczególności skuteczna na płoć, choć z powodzeniem używana na wszystkie inne ryby karpiowate żyjące w naszych jeziorach.


Zobacz ten produkt w sklepieWWW_LESZCZ_PL Ziemia torfowa 2kg

Filmy YouTube
związane z tym
produktem: