www.leszcz.pl - sklep wędkarski.
OFERTA SKLEPU LESZCZ
- OFERTA - ZANĘTY, DODATKI, PELLETY, KULKI - ZIARNA - Konopie gotowane Jaxon Ready 500g

Jaxon
Konopie gotowane Jaxon Ready 500g
FG-AB11
powiększenie


SPRAWDŹ CENĘ

Gotowane konopie, w hermetycznie opakowaniu

Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g FG-AB11


Konopie gotowane Jaxon Ready 500g - szczegółowy opis


Gotowane konopie używane są zarówno jako składnik zanęt, jak również same.
Bardzo popularne jest strzelanie konopią. Szczególnie skuteczne na płoć. Ryba ta zazwyczaj pływa w pół wody i nawet najlepsza zanęta zalegająca na dnie pozostaje przez nie niezauważona, zwłaszcza na łowiskach o dużej głębokości. Tutaj pojawia się strzelanie konopią. Strzelamy regularnie co kilka minut, niewielką ilością ziaren. Kiedy przepływające płocie zauważą opadające konopie, schodzą za nimi do dna, gdzie znajdują zanętę, w której pozostają dłuższy czas. Najważniejsza w tej technice jest reguła. Trzeba strzelać regularnie co kilka minut, aż do momentu, kiedy pojawią się pierwsze brania.
Łowiąc tyczką w podobnych warunkach, na głębokiej wodzie z płociami tyczką, możemy zastosować podobne nęcenie, tylko kubkiem. Kubek daje ogromną precyzję, co możemy wykorzystać nie tylko przy łowieniu płoci, ale również do dokładnego nęcenie karasi, czy linów.
Gotowane konopie to również doskonały dodatek zanętowy. Stanowią one "rodzynki" w zanętach na karpie, liny, karasie, ale również, a może przede wszystkim na duże płocie.
Gotowane konopie stanowią również bardzo ważny składnik mieszanek ziaren na duże ryby. Mieszankami takimi nęci się łowisko przez dłuższy czas, aby przyzwyczaić ryby do danej miejscówki. Sposób ten doskonale sprawdza się na karpie, amury, liny, czy duże karasie. Obok konopi w mieszankach takich wykorzystuje się także kukurydzę, pszenicę, czy orzech tygrysi.
Nie zawsze jednak łowi się ryby duże, a bywają sytuację, że i ryby duże nie akceptują ziaren w całości. W takich przypadkach gotowane konopie musimy zmielić, zgnieść, lub przetrzeć przez sito. Dzięki tym operacjom z konopi uwalniamy smak i zapach, którymi nasączamy zanętę, czyniąc ją niezwykle atrakcyjną dla ryb. Konopie w takiej postaci powodują, że zanęta pracuje - jej składniki lekko unoszą się nad dnem i opadają. Jest to szczególnie cenna cecha w łowiskach o miękkim, mulistym dnie, jak również wszędzie tam, gdzie żerują płocie.
Gotowane konopie są również substratem do przygotowania mleka konopnego. Mleko konopne to biały płyn powstały ze zblendowania ugotowanych ziaren. Służy on do namoczenia zanęty. Dzięki niemu na dnie, dookoła zanęty powstaje biała chmura, stanowiąca dużą atrakcję dla ryb. Mleko konopne doskonale wabi liny i karasie. Łowiąc tyczką , wlewamy kubkiem regularnie co 20-30 minut 100-150ml tego płynu wraz z kasterami, białymi robakami i siekaną dendrobeną do łowiska, tworząc atrakcyjną, mocno aromatyczną chmurę nad dywanem składającym się z atrakcyjnych dla ryb robaków.

Zobacz ten produkt w sklepie

Relacje i artykuły, w których pojawił się ten produkt:

www.leszcz.pl - Sposoby nęcenia gotowanymi konopiami
Sposoby nęcenia gotowanymi konopiami

2021-03-25, Dzięczyna
zdjęcia
tego produktu:
Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g FG-AB11 Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g FG-AB11
Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g FG-AB11 Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g FG-AB11
Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g FG-AB11 Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g FG-AB11

Jaxon Konopie gotowane Jaxon Ready 500g

Filmy YouTube
związane z tym
produktem:Filmy YouTube, w których wystąpiła ta zanęta.


Relacje i artykuły, w których wystąpiła ta zanęta.
mieszanka zanętowa
Tytuł:
Sposoby nęcenia gotowanymi konopiami
Data:
2021-03-25, Dzięczyna
Przejdź do artykułu
W3.CSS