Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(): Failed opening 'head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /relacja.php on line 56

ZDJĘCIA:

2006-08-26, Kalisz

Wojtas Dominik


2006-08-26, Kalisz

Całka Adam


2006-08-26, Kalisz

Horemski Grzegorz


2006-08-26, Kalisz



2006-08-26, Kalisz

Kuchcicki Emil


2006-08-26, Kalisz

Pietrzak Sławomir


2006-08-26, Kalisz

Nowak Przemysław


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Sobczak Jan


2006-08-26, Kalisz

Marchwacki Tomasz


2006-08-26, Kalisz

Zaremba Arkadiusz


2006-08-26, Kalisz

Wojtas patrycja


2006-08-26, Kalisz

Kostrzyński Tomasz


2006-08-26, Kalisz

Przyszło Piotr


2006-08-26, Kalisz




Mistrzostwa Wielkopolski 2006
Mistrzostwa Wielkopolski 2006
2006-08-26, Kalisz                      wyniki
j.Szałe, Kalisz

Zalew Szałe to bardzo trudne łowisko, gdzie nie wystarczy dobra zanęta i sprzęt. Aby odnieść tam sukces należy odpowiednio dobrać taktykę i technikę łowienia oraz co najważniejsze w odpowiednim momencie podejmować właściwe decyzje. Adam Całka - Joker Pleszew

Prawidłowe wygruntowanie stanowiska stanowi fundament pod odpowiednie wybudowanie łowiska. Schodząca w dół skarpa sięga 8-9m, dalej jest płaskie dno. Bardzo trudno jest znaleźć na skarpie choćby kawałek półki, lub zagłębienia, a jeśli się coś takiego znajdzie to jeszcze trudniejsze jest dokładne położenie w tym miejscu zanęty.

Sama zaś zanęta musi być na tyle gruba, aby nie wabiła najmniejszych 2-5cm płotek, a przyciągała ryby grubsze, dające szybki przyrost wagi w siatce. Z tego samego powodu zanęta nie może być zbyt pracująca, a jej drobiny powinny pracować raczej przy dnie niż w toni. Dodatkowo większe ryby doskonale pobudzały konopie oraz kastery zrobione z pinki. Przynęty te były ignorowane przez małe rybki, natomiast doskonale pobudzały większe płocie. Oczywiście nie wszędzie większe płocie były i brały. Wiele stanowisk opanowała drobniutka 2-5cm płoć i nie dopuszczała do przynęty żadnej innej ryby, bez względu na pracę zanęty, rodzaj przynęty, czy ciężar zestawu. W tych miejscach trzeba było łowić drobiazg i to możliwie jak najszybciej. Właśnie taki rybostan oferował cały sektor G, gdzie ryba 15cm była prawdziwym bonusem. Właśnie takie bonusy dały zwycięstwo w tym sektorze J.Romańczakowi, który pół godziny przed końcem zawodów zajmował raczej odległą pozycję, kiedy to wyjął trzy spore okonie pod rząd i wyskoczył na 1 miejsce, zaledwie o 65g wyprzedzając G.Horemskiego. Grzegorz odbił sobie to niepowodzenie w drugiej turze kiedy to łowiąc 1530g wygrał ten sektor również bardzo drobną płotką. Powyżej G. Horemski - www.leszcz.pl
Poniżej Sławek Pietrzak w akcji

Drobna płoć dominowała na praktycznie całym kanale stojącym, gdzie zaledwie na kilkunastu stanowiskach pojawiły się grubsze ryby. Dobrym odcinkiem pod tym względem był koniec sektora E i początek sektora F. Właśnie w tej strefie padły dwa najwyższe wyniki w tych sektorach. Sektor F wygrał T.Horemski wynikiem 2650g, który zbudowany był na grubszej płoci. Wynik ten obalił mit stodoły, na przeciw której miały być zawsze najgorsze wyniki. Tym razem padł najlepszy. Podobne ryby dały zwycięstwo w sektorze E, gdzie wygrał Daniel Bizan z klubu Joker Pleszew łowiąc 2275g. Podobny rozkład sił w sektorze F miał miejsce drugiego dnia. Ponownie też zwycięstwo w sektorze F padło na przeciw stodoły. Tym razem triumfował tam Przemysław Nowak (Warta Jaxon), który wynikiem 1975g minimalnie pokonał J.Bolińskiego (Orka Gniezno). Zwycięzca sektory nęcił aż 3 linie , regularnie co 5 minut zmieniając długość wędki, którą łowił. Przed każdą zmianą wrzucał kubek zanęty i konopi, w miejsce, które opuszczał. Pozwalało to rybom żerować w spokoju przez kilkanaście minut i kiedy wędkarz wracał w to miejsce brania były pewne i zdecydowane. Szczególnie owocna dla Przemka była linia środkowa (9m od brzegu), gdzie na styku skarpy i prostego dna złowił najwięcej płoci, jak również kilka dłoniaków leszcza. W sektorze E natomiast drugiego dnia odcinki sektora, w których padły najwyższe wyniki nieco się zmianiły. Cały sektor wygrał Kamil Geisler (Nadnotecki KS), który jako jedyny przekroczył wynik 3kg na stojącym kanale. Kamil już pół godziny po rozpoczęciu zawodów ustawił się na linii 7m gdzie batem bardzo skutecznie łowił drobne płotki, pośród których trafiło się też kilka nieco większych, dając Kamilowi wynik 3050g. Niestety pierwszy dzień na sektorze A do najlepszych dla Kamila nie należał. Słabe losowanie i zaledwie 6 miejsce w sektorze nie pozwoliło dostać się na podium.
Sektor A był prawdopodobnie najbardziej nierównym spośród wszystkich pięciu sektorów. Pomimo, że zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia padły tam najwyższe wyniki zawodów, to rozbieżność pomiędzy wynikami najlepszymi i najgorszymi była ogromna, w przeciwieństwie do sektora G, gdzie różnica pomiędzy najlepszym i najgorzym wynikiem oscylowała w granicach 1kg. Właśnie w sektorze A padł najwyższy wynik zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia. I to zarówno pierwszego , jak i drugiego dnia wygrało otwierające stanowisko A1. Pierwszego dnia łowił M.Staroń z klubu Calisia Kalisz i poradził sobie doskonale z panującymi tam warunkami. Mariusz złowił 4775g co dało mu aż 1700g przewagi nad drugim zawodnikiem. Był to oczywiście wynik dnia. Drugiego dnia stanowisko to wylosował P.Jeżyński (Warta Jaxon), którego pierwszego dnia opanowały płoteczki w sektorze E, dlatego z wielką pasją odbijał sobie dzień poprzedni. Robił to na tyle skutecznie, że złowił najwyższy wynik dnia i zarazem zawodów - 6630g, jednak jego przewaga nie była aż tak znaczna, jak w przypadku M.Staronia I dnia. Paweł zaledwie o 300g wyprzedził S.Pietrzaka (Złoty haczyk), który łowiąc tuż obok toczył zacięty i wyrównany bój o pozycję lidera w sektorze.

Zwycięstwo w zawodach padło jednak w sektorze B. Sektor ten zwyciężył J.Sobczak (Gniewko Ostrów), który bardzo dobrze wiedział o ilości ryb, która pojawi się drugiego dnia w tym sektorze. Już od samego początku położył o wiele więcej zanęty niż konkurencja, miał mocniejsze i cięższe zestawy i mocniej napięte gumy. Właśnie tym przygotowaniem, a w szczególności szybkością holu i czasem opadania zestawu, zdecydowanie wyprzedził rywali.

Mistrz Wielkopolski 2006 w akcji
Właśnie ta wiedza świadczy o doskonałej znajomości łowiska i praw które nim rządzą. Janusz po prostu wiedział co robi i robił to bardzo skutecznie. Pozwoliło mu to wygrać sektor wynikiem 5460g. Sobotnie drugie miejsce w sektorze F stawiało go w gronie faworytów z 3 punktami łącznie, jednak do samego końca nie było wiadomo kto wygrał. Okazało się, że oprócz niego 3 pkt ma jeszcze G.Horemski (Warta Jaxon, jednak łowił on dwa razy w sektorze G, więc wagi nie miał imponującej, dlatego zakończył zawody na 2 miejscu. J.Sobczak wygrał zasłużenie, a zwycięstwo w Kaliszu dało mu również fotel lidera w klasyfikacji ogólnej Pucharu Wielkopolski 2006.

Trzecie miejsce zajął P.Przyszło, który zwyciężył sektor B dnia pierwszego, a drugiego w sektorze A był trzeci.

Zmiany nastąpiły również w klasyfikacji drużynowej. Aż 22 punkty odrobił klub Warta Jaxon Poznań, obejmując przewodnictwo w tabeli. Szczególnie udany dla klubu Warta był drugi dzień zawodów, kiedy to zrobili aż 3 zwycięstwa sektorowe, podparta 2 i 7 punktami z pozostałych dwóch sektorów.
Jest to trzeci z rzędu tytuł Mistrza Wielkopolski dla tej drużyny, szczególnie cenny, gdyż zdobyty na bardzo trudnej wodzie, gdzie spodziewali się raczej ostrego lania ze strony klubów z Kalisza i Ostrowa , niż zwycięstwa.

Drugie miejsce zajął klub Joker Pleszew, który łowił na bardzo równym poziomie i praktycznie żaden zawodnik nie miał jakiejś poważnej wpadki.

Trzeci klub to Nadnotecki KS, który w przeciwieństwie do poprzedniego klubu łowił w kratkę i bardzo dobre wyniki, ze zwycięstwami sektorowymi włącznie przeplatane były dużymi "wtopieniami" Efekt końcowy jednak bardzo dobry - trzecie miejsce w Wielkopolsce to ogromny sukces.

Ne mniej zacięta walka toczyla się w sektorach juniorów. Usytuowani na najlepszych - najbliższch jezioru sektorach łowili podobne ryby do seniorów. Dominowała płoć różnego kalibru. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zwycięstwo sektorowe odniósł P.Pływaczyk (Calisia Kalisz), który pierwszego dnia złowił 3145g w sektorze C, drugiego 1600g w sektorze G. Drugie miejsce zajął Sadowczyk Adam z klubu Dan Pol Osieczna, a trzecie Dominik Wojtas (Calisia Kalisz) Na pochwałę zasługuje organizacja zawodów. Duży wkład pracy włożony w samo uporządkowanie łowiska i usunięcie roślinności krzewiastej zajęło organizatorom sporo czasu. Całe zawody przeprowadzone bardzo sprawnie i bezbłędnie. Załatwiono również dojazd na stanowiska samochodami, co znacznie ułatwiło życie łowiącym w imprezie wędkarzom.









Samo zakwaterowanie w stanicy wędkarskiej dużej ilości uczestników dawało mozliwość bliższego zapoznania się drużyn w miłej wędkarskiej atmosferze.






Zakończenie zawodów gromadzi zazwyczaj wszystkich uczestników zawodów, w przeciwieństwie do GP Polski, gdzie na dekoracji zostają tylko Ci, którzy odbierają puchary. Nie było wyjątku i tym razem, dlatego w ceremonii dekoracji zwycięzców uczestniczyło ponad 100 osób, co stworzyło niezapomnianą atmosferę i miłe wspomnienia z tej udanej imprezy wędkarskiej, jak nazwać można III Mistrzostwa Wielkopolski w Wędkarstwie Spławikowym. Dekoracja drużyn z szampanem to najbardziej oczekiwana część zawodów.


Serdeczne podziękowania dla Patrycji Wojtas za zdjęcia, które wykorzystaliśmy w relacji.





Uczestnicy:

Staroń Mariusz
sektor A
stanowisko 1
waga 4755
miejsce w sektorze 1.0


Urban Daniel
sektor A
stanowisko 3
waga 2900
miejsce w sektorze 2.0


Woźniak Rajmund
sektor A
stanowisko 8
waga 2705
miejsce w sektorze 3.0

Majewski Karol
sektor A
stanowisko 9
waga 2265
miejsce w sektorze 4.0


Całka Adam
sektor A
stanowisko 4
waga 2115
miejsce w sektorze 5.0


Geisler Kamil
sektor A
stanowisko 13
waga 1815
miejsce w sektorze 6.0


Dukarski Adam
sektor A
stanowisko 2
waga 1705
miejsce w sektorze 7.0


Olejniczak Dariusz
sektor A
stanowisko 5
waga 1135
miejsce w sektorze 8.0


Zalewska Ewa
sektor A
stanowisko 7
waga 1115
miejsce w sektorze 9.0


Wawrzyniak Jakub
sektor A
stanowisko 12
waga 945
miejsce w sektorze 10.0

Durski Wojciech
sektor A
stanowisko 10
waga 780
miejsce w sektorze 11.0


Kasztelan Maciej
sektor A
stanowisko 6
waga 535
miejsce w sektorze 12.0


Tomczak Sławomir
sektor A
stanowisko 14
waga 365
miejsce w sektorze 13.0


Hejducki Andrzej
sektor A
stanowisko 11
waga 25
miejsce w sektorze 14.0


Przyszło Piotr
sektor B
stanowisko 27
waga 3635
miejsce w sektorze 1.0


Krystek Grzegorz
sektor B
stanowisko 18
waga 2750
miejsce w sektorze 2.0


Kałużny Krzysztof
sektor B
stanowisko 16
waga 2635
miejsce w sektorze 3.0


Kłokowski Marcin
sektor B
stanowisko 26
waga 2625
miejsce w sektorze 4.0


Nowak Przemysław
sektor B
stanowisko 28
waga 2600
miejsce w sektorze 5.0

Gądziak Krzysztof
sektor B
stanowisko 25
waga 2480
miejsce w sektorze 6.0


Dziewieczyński Marek
sektor B
stanowisko 17
waga 2440
miejsce w sektorze 7.0


Kotarak Krzysztof
sektor B
stanowisko 21
waga 2240
miejsce w sektorze 8.0


Hoppe Henryk
sektor B
stanowisko 20
waga 1655
miejsce w sektorze 9.0


Boliński Jacek
sektor B
stanowisko 23
waga 1080
miejsce w sektorze 10.0

Drewniak Dominik
sektor B
stanowisko 19
waga 855
miejsce w sektorze 11.0


Konieczny Paweł
sektor B
stanowisko 15
waga 785
miejsce w sektorze 12.0

Kośmider Piotr
sektor B
stanowisko 22
waga 495
miejsce w sektorze 13.0


Kostrzyński Tomasz
sektor B
stanowisko 24
waga 140
miejsce w sektorze 14.0


Bizan Daniel
sektor E
stanowisko 39
waga 2275
miejsce w sektorze 1.0


Koźlarek Artur
sektor E
stanowisko 41
waga 1760
miejsce w sektorze 2.0


Kędzierski Krzysztof
sektor E
stanowisko 32
waga 1590
miejsce w sektorze 3.0


Marcińczak Janusz
sektor E
stanowisko 40
waga 1495
miejsce w sektorze 4.0


Jeżyński Paweł
sektor E
stanowisko 34
waga 1325
miejsce w sektorze 5.0

Mierzejewski Marek
sektor E
stanowisko 37
waga 1245
miejsce w sektorze 6.0


Basiak Paweł
sektor E
stanowisko 33
waga 1235
miejsce w sektorze 7.0


Kańduła Paweł
sektor E
stanowisko 38
waga 1035
miejsce w sektorze 8.0


Domański Krzysztof
sektor E
stanowisko 35
waga 885
miejsce w sektorze 9.0


Prymas Robert
sektor E
stanowisko 36
waga 885
miejsce w sektorze 9.0


Pastuszak Grzegorz
sektor E
stanowisko 30
waga 760
miejsce w sektorze 11.0

Grykałowski Waldemar
sektor E
stanowisko 29
waga 720
miejsce w sektorze 12.0


Śliwa Jacek
sektor E
stanowisko 31
waga 595
miejsce w sektorze 13.0


Horemski Tomasz
sektor F
stanowisko 46
waga 2650
miejsce w sektorze 1.0


Sobczak Jan
sektor F
stanowisko 43
waga 2085
miejsce w sektorze 2.0


Dymek Ryszard
sektor F
stanowisko 45
waga 1765
miejsce w sektorze 3.0


Marchwacki Tomasz
sektor F
stanowisko 53
waga 1220
miejsce w sektorze 4.0

Graczyk Sławomir
sektor F
stanowisko 48
waga 745
miejsce w sektorze 5.0


Maślak Dominik
sektor F
stanowisko 47
waga 575
miejsce w sektorze 6.0

Durski Mikołaj
sektor F
stanowisko 42
waga 510
miejsce w sektorze 7.0

Pochylski Roman
sektor F
stanowisko 44
waga 465
miejsce w sektorze 8.0


Marchwacki Zbigniew
sektor F
stanowisko 50
waga 445
miejsce w sektorze 9.0

MAZURCZAK TOMASZ
sektor F
stanowisko 52
waga 415
miejsce w sektorze 10.0


Marcińczak Lech
sektor F
stanowisko 54
waga 395
miejsce w sektorze 11.0


Wojciechowski Bogdan
sektor F
stanowisko 51
waga 370
miejsce w sektorze 12.0


Żuk Henryk
sektor F
stanowisko 49
waga 295
miejsce w sektorze 13.0


Romańczak Jan
sektor G
stanowisko 55
waga 1260
miejsce w sektorze 1.0


Horemski Grzegorz
sektor G
stanowisko 60
waga 1185
miejsce w sektorze 2.0


Pietrzak Sławomir
sektor G
stanowisko 62
waga 1030
miejsce w sektorze 3.0


Kusyk Rafał
sektor G
stanowisko 58
waga 1020
miejsce w sektorze 4.0


Dera Marek
sektor G
stanowisko 66
waga 905
miejsce w sektorze 5.0


Peta Krzysztof
sektor G
stanowisko 57
waga 765
miejsce w sektorze 6.0


Zaremba Arkadiusz
sektor G
stanowisko 65
waga 570
miejsce w sektorze 7.0


Gierz Marek
sektor G
stanowisko 67
waga 515
miejsce w sektorze 8.0


Zaworski Gabriel
sektor G
stanowisko 64
waga 470
miejsce w sektorze 9.0


Barczak Janusz
sektor G
stanowisko 63
waga 420
miejsce w sektorze 10.0


Zimniak Mariusz
sektor G
stanowisko 59
waga 400
miejsce w sektorze 11.0


Maćkowiak Sławomir
sektor G
stanowisko 56
waga 300
miejsce w sektorze 12.0

Wawrzyniak Józef
sektor G
stanowisko 61
waga 180
miejsce w sektorze 13.0


Pływaczyk Piotr
sektor J1
stanowisko 3
waga 3145
miejsce w sektorze 1.0


Sadowczyk Adam
sektor J1
stanowisko 4
waga 2675
miejsce w sektorze 2.0

Wróblewski Patryk
sektor J1
stanowisko 1
waga 2330
miejsce w sektorze 3.0


Pochylski Szymon
sektor J1
stanowisko 5
waga 1990
miejsce w sektorze 4.0


Tórz Jacek
sektor J1
stanowisko 6
waga 1885
miejsce w sektorze 5.0


Staszak Wojciech
sektor J1
stanowisko 2
waga 945
miejsce w sektorze 6.0


Skrzypek Hubert
sektor J2
stanowisko 8
waga 1470
miejsce w sektorze 1.0


Wojtas Dominik
sektor J2
stanowisko 7
waga 1070
miejsce w sektorze 2.0

Zimniak Bartek
sektor J2
stanowisko 11
waga 750
miejsce w sektorze 3.0


Stanisławski Wojciech
sektor J2
stanowisko 9
waga 685
miejsce w sektorze 4.0

Płóciennik Mateusz
sektor J2
stanowisko 12
waga 520
miejsce w sektorze 5.0

Stróżyńska Agnieszka
sektor J2
stanowisko 10
waga 350
miejsce w sektorze 6.0