autor strony: Tomasz Horemski
Logowanie    Kontakt    Komunikaty Klubowe    Sprzedaż wysyłkowa
Strona główna -                                                                                                                                                                                      Zawody przez nas organizowane
..............................................................................................................................................................................................................................

ZDJĘCIA:

2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo

Horemski Tomasz


2012-07-11, Szczodrzykowo

Horemski Tomasz


2012-07-11, Szczodrzykowo

Horemski Tomasz


2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo

Horemski Tomasz


2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo

Horemski Tomasz


2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo2012-07-11, Szczodrzykowo
Łowienie karasi z opadu, batem.
Łowienie karasi z opadu, batem.
2012-07-11, Szczodrzykowo                     

Karaś to bardzo popularna ryba zawodnicza na południu naszego kontynentu. Wiele zawodów tam rozgrywanych rozstrzyga się właśnie tą rybą. Niestety u nas karaś łowiony jest bardzo rzadko i praktycznie wiemy bardzo niewiele zarówno o jego biologii, jak i technikach skutecznego łowienia. Efektem tej sytuacji jest fakt, że polscy wędkarze wypadają słabo, gdy trzeba łowić właśnie ten gatunek.
karaś
Sam również niezwykle rzadko łowię tą rybę, dlatego kiedy tylko dowiedziałem się, że można ją całkiem nieźle połowić na odległym o 20km zalewie, natychmiast się tam wybrałem. Bardzo ważnym elementem zarówno nęcenia, jak i łowienia karasia jest biały robak. Przynęta ta jest bardzo chętnie pobierana przez karasia, pod warunkiem, że będzie właściwie podana.

Podczas mojego łowienia temperatura powietrza była bardzo wysoka, co powodowało, że ryby stały w pół wody, lub wręcz podchodziły pod powierzchnię, dlatego łowiłem z opadu, a nęcenie polegało na podawaniu kilku robaków po każdej złowionej rybie.

karaś Oczywiście zanęciłem również zanętą. Półsucha zanęta Lorpio Magnetic Tench doskonale nadaje się do tego typu zadań. Choć z pozoru bardzo gruba, z dużą ilością dużych frakcji, doskonale pracuje w wodzie i daję potężną chmurę drobnych cząstek, które unoszą się na całej głębokości toni, doskonale wabiąc ryby.

Na początek poszło pięć, dość dużych kul, namoczonych tylko na tyle, żeby dolecieć w całości do wody. Dalej kula rozbijała się o powierzchnię wody dając ogromną chmurę. Później, podczas łowienia donęcałem co 5 minut kulką o wielkości orzecha laskowego. Te małe kulki zanęty były również suche i również doskonale pracowały w toni jeziora.
karaś
W połączeniu z robakami zanęta doskonale zwabiła i przytrzymała rybę w łowisku i praktycznie co rzut wyciągałem karasia o wielkości dłoni. Po 3 godzinach łowienia w siatce było ich około 10kg, czym sam byłem zaskoczony, gdyż jeszcze nigdy nie złowiłem tylu karasi podczas jednego wędkowania.

Ryb było na tyle dużo, że nie trzeba było zbyt finezyjnego zestawu. 0,6 gramowy spławik wcale nie był zbyt duży i doskonale wskazywał zarówno wynoszone, jak i zatapiane brania, choć najczęściej były to odjazdy w bok, lub środek jeziora. Ważnym elementem spławika do tego typu łowienia jest wyporna antenka, która pokazuje osadzenie się każdej pojedynczej śruciny wyważającej spławik.
zestaw na karasia połów karasi Ja używałem spławika Cralusso Martin, który posiada pustą w środku antenkę, idealną do tego rodzaju zadań. Moje obciążenie składało się z 9 śrucin nr 9, oddalonych od siebie w równych, 15cm odległościach.

Haczyk dość standardowy - Owner Chika w kolorze czarnym, numer 16 - idealny do łowienia na jednego białego robaka, lub 2 pinki, które to przynęty były w tym dniu niezwykle skuteczne.

Uczestnicy:

Zanęty
występujące
w relacji


OPIS / SKLEP


Haczyki
występujące
w relacji


TABELA / SKLEP


produkty
występujące
w relacji


OPIS / SKLEP


OPIS / SKLEP


OPIS / SKLEP